OSTRAVA 2021
MISTROVSTVÍ SVĚTA
PARA HOKEJ

19. - 26. 6. 2021
SDÍLEJTE

Kanada už trénuje na ostravském ledě

/ Ostrava
/Zuzana Glacová

Necelé dva týdny před startem světového šampionátu do Ostravy přiletěl kanadský para hokejový národní tým. Kvůli přísným opatřením v Kanadě totiž tamní sportovci neměli možnost vůbec trénovat. Celý tým se tak na ledě sešel téměř po roční pauze. 

Hned po příletu musel tým absolvovat testy a krátkou izolaci. Teď už ale Ostravar Aréna prochází zatěžkávací zkouškou. Připravené zázemí vyzkouší jakoprávě první kanadský tým. Ten využije ideálních podmínek pro svůj přípravný, předturnajový kemp. „Vůbec jsme se neviděli jako tým od poloviny března. Chceme využít možnosti tréninku na ostravském ledě, abychom se znovu jako celek spojili a vyzkoušeli si různé možnosti sestavy,“ řekl kanadský trenér Ken Babey. „Je to pro nás skvělá příležitost se propojit jako jeden tým. V roce 2019 jsme v Ostravě zažili skvělý šampionát, dokonalé podmínky a organizaci. Cítíme se tu velmi pohodlně a tím více jsme si přáli strávit tady více času,“ dodal kapitán para hokejového týmu Kanady Tyler McGregor.

Intenzivní přípravě na ledě se Kanaďané věnují dvakrát denně. „Vůbec nejvíce se samozřejmě těšíme už na samotný turnaj a zápasy proti USA. To je náš odvěký rival. Jsem nadšený i z toho, že se na ledě opět potkáme s českým týmem. Vidět Čechy hrát v roce 2019 před domácím publikem bylo skvělé a doufám, že si všichni zahrajeme opět před fanoušky,“ dodal Tyler McGregor. Právě domácí para hokejový tým přijede do Ostravy jako druhý. O víkendu pak do Ostravy přicestují také celky Norska a Jižní Koreje.

Kanadský para hokejový tým už trénuje na ostravském ledě

Právě kvůli absenci vzájemných soubojů v posledním roce, se rozhodly týmy také pro netradiční předturnajovou přípravu. Nebudou absolvovat klasické samostatné tréninky, ale v rámci týdne před startem světového šampionátu odehrají několik vzájemných přátelských utkání. „Užíváme si všechny mezinárodní soutěže a těšíme se, až budeme hrát proti jiným zemím, protože každý má svůj jedinečný styl,“ dodal kanadský trenér Ken Babey. Ještě před startem turnaje pak čeká týmy tradiční společné focení. MS v para hokeji Ostrava 2021 startuje 19. června.

Partneři