OSTRAVA 2021
MISTROVSTVÍ SVĚTA
PARA HOKEJ

19. - 26. 6. 2021
SDÍLEJTE

Omlazený český národní tým se připravuje na domácí šampionát

/ Ostrava
/Zuzana Glacová

Česká para hokejová reprezentace, pod vedením hlavního trenéra Jiřího Břízy, pravidelně trénuje na ledě v Poděbradech a ladí formu na blížící se MS v para hokeji Ostrava 2021. Kvůli koronavirovým opatřením musel realizační tým již několikrát upravit své tréninkové schéma. Národní para hokejový tým se teď nedostane do posilovny, ani na bazén. Naopak mu přibyly hodiny strávené přímo na ledě. A do přípravy na domácí šampionát se zapojila další nová jména.

Ledový dril

Až pět nováčků širšího reprezentačního týmu se teď připravuje s úzkým výběrem českého národního výběru. A prochází si ledovým drilem. „Přidali jsme v kempu na ledě dvě hodiny navíc a naši nováčci díky tomu fungují s reprezentací jako celek. Pro jejich start v kariéře není nic lepšího,“ řekl k mimořádnému zařazení dalších jmen do para hokejových tréninků hlavní trenér para hokejové reprezentace Jiří Bříza. Zároveň dodal, že doufá, že se budou moci tito hráči zapojit co nejdříve i do tréninků na české klubové úrovni. 

Česká para hokejová reprezentace se připravuje na ledě Poděbrad
Česká para hokejová reprezentace se připravuje na ledě Poděbrad

Česká para hokejová reprezentace aktuálně trénuje na ledové ploše dvoufázově a ke klasickému tréninku přidali trenéři pětačtyřicet minut navíc pro nováčky. „Mimo led jsme zatím bohužel omezení situací, která teď je. Jinak máme bazén, kompenzační cvičení v posilovně a jediné, co nám teď ještě zůstalo z toho klasického programu, tak to jsou rozbory videí,“ dodal Jiří Bříza.

Boj o místo v reprezentaci

Místo v sestavě pro domácí MS v para hokeji Ostrava 2021, které se uskuteční od 19. do 26. června, zatím nemá podle Jiřího Břízy žádný z hráčů jisté. O místo v sestavě se navíc perou i hráči, kteří se k týmu přidali po úspěšném ostravském šampionátu v roce 2019. K těm patří mladé naděje týmu jako Václav Hečko, Radek Zelinka nebo Lukáš Michalčín. K reprezentaci se ale na turnaji mohou přidat i hráči, kteří již splňují věkový limit pro start v mezinárodních utkáních, jako například Alex Ohar. „Kluci se určitě budou prát o místo v sestavě. Kromě toho pevného jádra to v tuto chvíli nemá nikdo jisté. Chceme samozřejmě mít plně připravené všechny hráče, kdyby nám náhodou někdo zdravotně vypadl,“ řekl k nominaci hráčů pro MS v para hokeji Ostrava 2021 Jiří Bříza. Na soupisce může být podle mezinárodních pravidel pro zápas na mistrovství světa patnáct hráčů. Už nyní ale třeba národní tým USA požádal mezinárodní organizaci IPC, aby umožnila přijet týmům na MS v Ostravě v širším kádru. Důvodem je současná koronavirová situace a riziko případného nemocného hráče v úzkém kádru jednotlivých týmů.

Do reprezentační přípravy se zapojili nováčci
Do reprezentační přípravy se zapojili nováčci

Partneři