OSTRAVA 2021
MISTROVSTVÍ SVĚTA
PARA HOKEJ

19. - 26. 6. 2021
SDÍLEJTE

Itálie – Ruský paralympijský tým 0:9: předvídaný průběh zápasu

/ Ostrava
/Zuzana Glacová

V první minutě vystřelil z dálky na Kasatkina Planker a to bylo od Itálie na dlouhou dobu vše. Po krátkém tlaku brzy otevřel skóre ranou o tyčku Michail Miachin a krátce po něm při ponechané výhodě zvýšil do prázdné branky  Dmitrij Lisov. Když v 10. minutě využil přesilovku nepříliš razantní střelou Nikolaj Terentěv a jen o 30 sekund později se přes obránce trefil k tyči Airat Chamzin, přestalo být o vítězi pochyb. Gólově dosud nejbohatší třetinu šampionátu uzavřel doklepnutím křížného pasu Vladimir Ryčkov.

Od druhé třetiny nahradil Kasslattera v brance Itálie Andreoni a dlouho si držel čisté konto. I proto, že hra ztratila spád díky množství trestů, které hlavní rozhodčí rozdával na obě strany. Navíc se Itálie dostala do dobré příležitosti, ale Larch v přesilovce zblízka přestřelil. Nakonec prostředí část hry bez gólu nezůstala, ve 29. minutě se po ledě prosadil Jevgenij Petrov a zvýšil na 0:6.

Ivan Kuznetsov of Russia (L), Alex Enderle of Italy, Gianluigi Rosa of Italy and of Dmitrii Lisov of Russia in action during world para ice hockey championship game between Italy and RPC (Russia) in Ostrava, Czech Republic, 20 June 2021. Photo: Vladimir Prycek

I Rusko vyměnilo muže v brance, na třetí třetinu naskočil za Kasatkina Plotnikov, ale mnoho starostí neměl. Během půlminuty se totiž prosadili jeho spoluhráči Nikolaj Terentěv Jevgenij Petrov, oba po hezkých kombinacích. Když pak Itálie nevyužila ojedinělou příležitost a inkasovala podeváté, do prázdné branky doklepával znovu Nikolaj Terentěv, gesta některých italských hráčů už připomínala rezignaci. Tým RPC dohrál utkání v trvalém tlaku a stanovil aktuálně nejvyšší výsledek letošního šampionátu. 

Branky: 3. Miachin (Šichov), 4. Lisov (Petrov, Galkin), 9. Terentěv (Volkov), 10. Chamzin (Petrov, Galkin), 14. Ryčkov (Galkin), 29. Petrov (Chamzin, Galkin), 33. Terentěv (Šichov, Sokolov), 33. Petrov (Lisov, Chamzin), 35. Terentěv (Šichov, Sokolov). Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Rozhodčí: Rapák – Hermansen Oswold, Lunden. Diváci: 164.

Itálie: Kasslatter (od 16. Araudo) – Cavaliere, Macri, Enderle, Rosa, Radice – Planker, Larch, Depaoli – Torella, Andreoni, Kerschbaumer – Remotti Marnini, Stella.

RPC: Kasatkin – Galkin, Kuzněcov, Šichov – Lisov, Chamzin, Petrov – Sokolov, Terentěv, Volkov – Maletskij, Ryčkov.

Gian Cavaliere of Italy (L) and of Nikolai Terentev of Russia (R) in action during world para ice hockey championship (Semifinal) game between Italy and RPC (Russia) in Ostrava, Czech Republic, 20 June 2021. Photo: Vladimir Prycek

Partneři