SDÍLEJTE

Norsko – Itálie 4:3: Seveřané vyhráli po nájezdech

/ Ostrava
/Zuzana Glacová

Norsko mohlo být se svou první třetinou na šampionátu spokojeno. Už v první minutě hrálo přesilovku, při které zaujala hezká spolupráce mezi Vaernesem a zakončujícím Bakkem. Italové působili v úvodu nevýrazně, při jejich dalším oslabení odrazil Stillitano pěknou střelu Nordstoggy. Norové pokračovali v aktivitě a zaměstnávali Stillitana. Jeho protějšek Groenlie se možná zapotil až v 11. minutě, kdy ho skákavým pukem z nulového úhlu vystrašil Kalegaris.

Přesně v čase 12:00 otevřel skóre z trestného střílení Audun Bakke, když předtím Stillitano netakticky rozehrál a Macri hasil požár hozením hokejky do norské tutovky. Uběhlo jen 90 sekund a Norové se radovali podruhé. Bogle na sebe navázal hned čtyři protihráče a volný Audun Bakke si mohl zopakovat úspěšnou střelu z levého kruhu. Itálii mohlo po patnácti minutách těšit jen to, že neinkasovala branek více.

Hned po přestávce zaútočil Bakke na hattrick, Stillitano byl proti. Potom ale nenápadně převzala iniciativu Itálie a konečně začala ukazovat něco ze svého arzenálu. První velkou šanci připravil Depaoli Remottimu. Když Radice vypíchl puk z vlastního pásma, mohl do brejku Kalegaris, ale i jeho zastavil Groenlie. Hvězdný moment zažil norský gólman na konci 26. minuty, kdy dvojzákrokem vychytal Andreoniho i dorážku zcela volného Torelly. Italové dohráli třetinu aktivně, branku však nevstřelili.

rhfoto.cz

To se změnilo po půlminutě třetí třetiny, puk za záda Groenlieho dorazil matador Gian Luca Cavaliere. Norsko najednou vypadlo z role a na konci 35. minuty bylo vyrovnáno, když obrana seveřanů nechala projet a skórovat do horního růžku Christopha Depaoliho. Norský kouč využil oddechový čas k hodně hlasité domluvě svým svěřencům. Na chvilku to zafungovalo, Norsko si zahrálo přesilovku, ve které Nordstoga v pěkné šanci přestřelil.

Itálie ale cítila šanci na výhru a Kalegaris po vhazování v útočném pásmu prověřil Groenlieho vyrážečku. Do konce základní hrací doby zbývaly dvě minuty, když Alex Enderle změnil směr přízemní Plankerovy střely a Itálie dokonala obrat. Krásnou zápletku hned vzápětí napsal Audun Bakke, z parádního sóla po Rosově chybné rozehrávce srovnal stav po pouhých patnácti sekundách, a tak se poprvé na šampionátu šlo do prodloužení.

To proběhlo v opatrnějším duchu, i když blíže k výhře měli Italové. Rosa se krásně prokličkoval mezi obránci a Groenlie svým zákrokem poslal utkání do nájezdů. Ty už byly jasnou záležitostí, Bakke i Oiseth uspěli střelou pod horní tyč, zatímco Larch a Depaoli neproměnili. A tak si Audun Bakke připsal všechny čtyři branky Norska, z toho dvě z nájezdu, a jeho zásluhou získali Vikingové dva body to tabulky.

Branky: 13. Bakke TS, 14. Bakke (Bogle), 44. Bakke, rozhodující nájezd Bakke – 31. Cavaliere, 35. Depaoli (Rosa), 43. Depaoli.  Vyloučení: 0:3. Bez využití. Rozhodčí: Esposito – Fazekas, Vaněk. Diváci: 389.

Norsko: Groenlie – Nordstoga, Bakke, Hamre, Sundt – Vaernes, Bogle, Oiseth – Rivera, Solberg, Lyngroth – Kirstistuen, Vatne, Schroeder – Aanekre.

Itálie: Stillitano – Cavaliere, Macri, Enderle, Rosa – Larch, Andreoni, Depaoli – Radice, Planker, Kalegaris – Remotti Marnini, Stella, Torella.