SDÍLEJTE

Slovensko – Itálie 0:4: boj sestupujících vyzněl jasně pro italský tým

/ Ostrava
/Zuzana Glacová

Do utkání sestupujících nakročila o mnoho lépe Itálie. Dobrá nálada na její střídačce zavládla už v čase 1:43, kdy Nils Larch pohodlně doklepával do odkryté branky. Hlavní práci odvedl přihrávající Planker, jenž pronikl přes dva protihráče. Vyloučení Štíta potrestal pohlednou individuální akcí Gianluigi Rosa střílející krásně nad Lepáčkovo rameno. Slovensku se nedařilo ohrozit Araudovu branku, navíc po křížné střele Andrey Macriho prohrávalo už 0:3. Až potom se odhodlal Fojtík a poslal navštívenku Araudovi, to už bylo odehraných devět minut. Do druhé třetiny si Slovensko přeneslo kromě otazníků nad svým výkonem i část přesilovky.

Sandro Kalegaris and Andrea Macri of Italy – World para ice hockey championship game between Slovakia and Italy in Ostrava, Czech Republic, 23 June 2021. Photo: Petr Kotala

Po jejím skončení zkusil rozšířit skromnou střeleckou statistiku Joppa, v dobré pozici byl zablokován. Při vyloučení Rosy stejný střelec zamířil do Arauda a Večerek mimo. Potom měla početní výhodu Itálie, povyjetý Lepáček výborně vypíchl puk Macrimu, ale v přesilovce pět na tři nemohl nic dělat proti překvapivé přihrávce na volnou tyč, kde lehce skóroval Florian Planker. Třetina se pod dojmem vysokého skóre i okolností zápasu dohrála v poklidu.

Posledních patnáct minut obou celků na turnaji se odehrálo prakticky z povinnosti, ačkoliv došlo ještě na tři menší tresty. Střelecké pokusy postrádaly gólové parametry, snad jen Fojtíkova zadovka minutu před koncem, kterou Araudo vystihl, znamenala výraznější nebezpečí. Italové si tak ke své radosti alespoň jednou na turnaji zazpívali svoji hymnu.

Branky: 2. Larch (Planker, Depaoli), 5. Rosa (Macri), 9. Macri (Kalegaris), 19. Planker (Macri). Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. Rozhodčí: Rapák – Hermansen Oswold, Vaněk. Diváci: 92.

Slovensko: Lepáček – Fojtík, Ferenčík, Štít, Kaščák – Ligda, Joppa, Korman – Stašák, Turic, Večerek.

Itálie: Araudo – Enderle, Rosa, Cavaliere, Radice , Macri, Kerschbaumer – Planker, Larch, Depaoli – Kalegaris, Andreoni, Remotti Marnini – Torella.