SDÍLEJTE

USA – Korea 9:0: jednoznačný postup Američanů

/ Ostrava
/Zuzana Glacová

Američané se od úvodního buly zakousli do Korejců a J. W. Lee měl po dvaceti sekundách dva zákroky. Ani na gól se nečekalo v semifinále dlouho, končila 3. minuta, když Eustace vybruslil z rohu a našel zcela volného Joshe Hargise. Eustace měl dobrou první třetinu, dostal se i do brejku po křídle, ale J. W. Leea neprostřelil.

Nekončící tlak USA byl korunován dvěma brankami v 8. minutě. Misiewicz našel od zadního mantinelu Noaha Grovea a ten obstřelil obránce i gólmana. Korejci vzápětí neubránili Joshe Paulse a ten z kruhu prostřelil lapačku soupeřova brankáře. J. W. Lee měl i dobré zákroky, jako když přečetl americkou přihrávku, jinak by Eustace dával do prázdné. Při oslabení Korejců za špatné střídání nastřelil Farmer tyč a Paulse vychytal J. W. Lee.

Spojené státy usoudily, že jejich vedení je neohrozitelné, a po patnácti minutách nechaly odpočívat brankářskou jedničku Cashe. Nahradil ho Jen Lee – stejné příjmení, stejné číslo, stejný post, od té chvíle se oba gólmani na ledě lišili jen dresem. Na obrázku hry se ale nic nezměnilo. Korejci se bránili a vyhazovali na zakázaná uvolnění. Do útoku se nedostali ani při vyloučení McKeea, naopak individuálně málem uspěl Pauls.

Ve 25. se po několika svých dobrých šancích konečně prosadil Declan Farmer. Po skvostné přihrávce za obranu chladnokrevně vymíchal J. W. Leea. Necelou minutu na to Josh Hargis dorážel z brankoviště, ale protože neomezil gólmana, videorozhodčí branku uznal. Druhá třetina skončila menší potyčkou, když McKee najel do J. W. Leea a v akci byla i jeho hokejka, rozhodčí ale tresty neudělil.

Josh Pauls of USA(L) and of goalkeeper Lee Jae-woong of Korea(R) in action during world para ice hockey championship game between USA and KOR in Ostrava, Czech Republic, 25 June 2021. Photo: Vladimir Prycek

Okamžitě po úvodním buly třetí části ujel Farmer a vyprášil korejskou lapačku. Po americkém kolotoči zamířil Misiewicz vedle, ale Brody Roybal už se po výhybce dvěma hráčům nemýlil. Josh Pauls pak trefil tyč, ale vzápětí si spravil chuť ranou z pravého kruhu a bylo to už 7:0. Gólový účet zápasu ze skupiny vyrovnal Christopher Douglasve 42. minutě, když J. W. Lee neudržel jeho přízemní pokus. Nakonec Korea inkasovala ještě jednou, skóre 9:0 a bezpečný postup Spojených států do finále stanovil Kevin McKee

Po dvou letech bude mít Ostrava opět Američany ve finále a Korejce v zápase o třetí místo.

Branky: 3. Hargis (Eustace, Roman), 8. Grove (Misiewicz), 8. Pauls (Roybal), 25. Farmer (Pauls), 26. Misiewicz (Farmer), 35. Roybal (Pauls), 39. Pauls (Douglas), 42. Douglas, 42. McKee (Wallace). Vyloučení: 2:1. Bez využitíRozhodčí: Luthcke – Fazekas, Nedeljkovic. Diváci: 120.

USA: Cash – Douglas, Pauls, Wallace, Eustace – Farmer, Groove, Misiewicz – Roybal, Dodson, Woodke –  McKee, Roman, Hargis.

Korea: J. W. Lee – K. H. Choi, D. S. Jang, Y. J. Cho, Y. S. Kim – S. H. Jung, B. S. Cho, J. K. Lee – J. H. Ryu, S. W. Choi, J. H. Jang – J. Y. Lee, S. L. Kim, S. H. Park.