OSTRAVA 2021
MISTROVSTVÍ SVĚTA
PARA HOKEJ

19. - 26. 6. 2021
SDÍLEJTE

Ambasador

Ambasadorem MS v para hokeji Ostrava 2021 je Dominik Hašek

Dominik Hašek, známý také pod přezdívkou Dominátor, je bývalý český hokejový brankář. V roce 2012 jej časopis The Hockey News vyhlásil nejlepším evropským hokejistou v historii NHL. U příležitosti 100. výročí NHL byl v lednu 2017 vybrán jako jeden ze sta nejlepších hráčů historie ligy.

Domnik Hašek převzal čestnou záštitu nad světovým para hokejovým šampionátem již podruhé. Podpořil už turnaj v roce 2019. Pomáhá tak s propagací para hokeje u nás i v zahraničí.

Dominik Hašek podpořil už MS v para hokeji Ostrava 2019

Pár para otázek pro Dominika Haška

Proč jste se rozhodl podpořit právě para hokej?

Už před 2 lety jsem byl ambasadorem para hokejového MS v Ostravě. A celá akce měla velký úspěch. I proto, když jsem byl pařadateli osloven, jsem se rozhodl mistrovství světa podobným způsobem podpořit a věřím, že i letos uspějeme. Jak na ledě, tak jako pořadatelé.

Váš nejsilnější okamžik z MS 2019?

Těch bylo víc. Každý vyhraný zápas naší reprezentace. První gól, který jsme vsítili budoucím mistrům světa – týmu USA… No a pak samozřejmě ta neuvěřitelně krásná atmosféra z vyprodané haly na většinu zápasů našich reprezentantů.

Překvapili Vás para hokejisté svými výkony?

Pro mě to byla premiéra vidět hrát para hokejisty naživo. Dříve jsem para hokejové zápasy viděl pouze v televizi. Jsou to vynikající sportovci, kteří musí mít navíc velmi šikovné a taky silné ruce. Umět vystřelit jednou rukou z obou stran je pro většinu lidí naprosto nemožná věc.

Co byste české para hokejové reprezentaci vzkázal pro letošní MS?

Na posledním MS jsme skončili čtvrtí. Hrozně moc bych klukům přál medaili. I když na druhou stranu vím, že ji kromě hlavních favoritů, týmů USA a Kanady, bude chtít dalších 6 mužstev.

Partneři