OSTRAVA 2021
WORLD CHAMPIONSHIPS
PARA ICE HOCKEY

19. - 26. 6. 2021
SHARE

World para ice hockey championships has new date!

/ Ostrava
/Adam Kotala

V souvislosti s vývojem celosvětové koronavirové situace se rozhodla organizace World Para Ice Hockey ve spolupráci s organizačním výborem Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2021 k přeložení šampionátu z květnového na červnový termín. Turnaj pro osm nejlepších para hokejových týmů světa, který je zároveň kvalifikací na Zimní paralympijské hry Peking 2022, proběhne v Ostravar Aréně od 19. do 26. června 2021. 

Organizátoři tak chtějí dopřát jednotlivým týmům více času na přípravu, která je v řadě zemí nyní pro para hokejisty výrazně omezena. Zároveň pořadatelé turnaje doufají, že se také zjednoduší podmínky pro cestování a přílet týmů do České republiky, případně se otevře také možnost pro vstup fanoušků do hlediště. „Máme radost, že se turnaj vrací pod dvou letech opět do Ostravy. Všem hráčům, ale i lidem z organizačního týmu a dobrovolníkům chceme dopřát bezpečný průběh šampionátu v souladu se všemi bezpečnostními a zdravotními předpisy,“ řekla manažérka World Para Ice Hockey Michelle Laflamme. Na turnaj se už netrpělivě těší nejen týmy, ale také fanoušci, kteří opakovaně zaplnili před dvěma lety během para hokejového mistrovství Ostravar Arénu. S prodejem vstupenek ale organizátoři zatím nechtějí pospíchat. „Evidujeme už nyní velký zájem o koupi vstupenek na šampionát. Všem našim fanouškům za přízeň moc děkujeme. V tuto chvíli ale zatím nebudeme spouštět předprodej tiketů a počkáme na další vývoj koronavirové situace a opatření, která budeme muset v termínu konání šampionátu dodržet,“ dodal předseda organizačního týmu Jiří Šindler.

Vizuálu MS v para hokeji Ostrava 2021 bude dominovat český reprezentační gólman Michal Vápenka
Vizuálu MS v para hokeji Ostrava 2021 bude dominovat český reprezentační gólman Michal Vápenka

Šampionát online i na sportovních televizních kanálech

Nejen počtem lidí na stadionu, ale také u televizních obrazovek, patřilo para hokejové mistrovství v roce 2019 k naprosto rekordním turnajům. Počet sledujících fanoušků televizních přenosů přesáhl předloni i dvě stě tisíc na jeden přenos. Proto chtějí organizátoři letošního mistrovství dopřát divákům para hokeje opět kvalitní přenos turnaje. „Samozřejmě pracujeme na tom, abychom nabídli fanouškům všechny zápasy MS v para hokeji Ostrava 2021 v co možná nejširší nabídce tuzemských, ale i zahraničních kanálů, včetně online přenosů,“ nastínil Jiří Šindler. „Věříme, že alespoň část hlediště pro diváky bude možné otevřít, pokud počasí dovolí, zvažujeme ale i venkovní fanzónu,“ dodal Šindler.

Ostrava bude opět hostit MS v para hokeji

Českou reprezentaci poženou i nováčci

Česká para hokejová reprezentace prošla od posledního světového turnaje generační obměnou. Zatím se tým připravuje na pravidelných kempech v Nymburku a Poděbradech. „Pracujeme v izolovaném tréninku, potřebujeme si už ale takzvaně sáhnout na soupeře. Jsme zdraví, to je hlavní a jestli se mistrovství bude hrát v květnu nebo červnu, to pro nás teď nehraje až tak velkou roli. Chceme být připraveni nejlépe, jak jen to bude možné,“ řekl trenér české para hokejové reprezentace Jiří Bříza. V sestavě českého týmu se objeví minimálně tři úplně nová jména, pro které bude tuzemský turnaj první možností porovnání sil se zahraničními soupeři. Para hokej prochází podle trenéra Břízy v posledních letech extrémně rychlým vývojem a zvedá se hlavně konkurence v elitní světové skupině A. „Hlavně příchodem Ruska do světové špičky bude turnaj velmi nabitý a čekáme, že každý zápas přinese napínavý boj o medaile i postupová místa na paralympiádu,“ řekl trenér Jiří Bříza. Na zimní paralympijské hry, které se uskuteční v příští roce, má zaručený přímý postup jen pět nejlepších týmu MS 2021.

Česká para hokejová reprezentace na MS 2019 obsadila čtvrté místo

Češi si tento rok hned v základní skupině mistrovství zahrají s těžkými, ale zároveň pro fanouška velmi atraktivními soupeři, týmy z USA, Kanady a Jižní Koreje. Ve druhé skupině by mělo podle tabulkových předpokladů dominovat Rusko, které úvodní duely sehraje s reprezentacemi Norska, Itálie a nováčky světové skupiny A – týmem Slovenska.

MS v para hokeji Ostrava 2021 se koná za podpory statutárního města Ostravy a Moravskoslezského kraje.

Informace o průběhu příprav šampionátu najdete aktuálně vždy na webu www.parahockey.cz.

Text: Zuzana Glacová

Foto: Český para hokej

Partners