SDÍLEJTE

Korea – Česká republika 2:0: první duel domácí nezvládli

/ Ostrava
/Zuzana Glacová

Pro další vývoj turnaje byl první zápas pro Čechy hned klíčový. Svěřenci Jiřího Břízy ale recept na první turnajový gól nenašli a úvodní duel prohráli 2:0.

Nažhavený český tým vlétl do zahajovacího utkání s vervou a už po půl minutě vyslal Hábl první střelu na korejskou branku. Ještě nadějněji vypadala druhá útočná akce, Wágner našel zpětnou přihrávkou Krupičku, ale ten mezi kruhy promáchl. Korejci se osmělili na konci 3. minuty, kdy S. W. Choi prověřil Vápenkovu lapačku. Jinak dirigovali hru Češi a vysloužili si i první přesilovku, kýžený gól však nepřišel.

Chyba při střídání českého týmu naopak vedla k šanci S. W. Choie, jenž vzápětí nedovoleně atakoval gólmana Vápenku. Na trestnou lavici s ním putoval i mstitel Zelinka a Korejci využili většího prostoru na ledě k brejku, který nechytatelnou bombou do vzdálenějšího rohu české branky zužitkoval Jee Hyun Choi. Vedení z předposlední minuty si Korejci odnesli do šatny.

Češi i do druhé periody nastoupili aktivně a Geier našel Kubeše, brankář J. W. Lee byl ale proti vyrovnání a za 14 sekund mohl se spoluhráči slavit druhý gól. Z dalšího rychlého protiútoku vystřelil přes obránce Seung Hwan Jung a kotouč propadl Vápenkovi do sítě. Domácí reprezentace se nadechla k náporu, J. W. Lee se vyznamenal přesunem proti Háblovi, vyrážečkou proti Motyčkovi a korejský náskok udržel. Při Hečkově vyloučení zase zaúřadoval maskou Vápenka. Toho Korejci nakonec překonali, ale po přezkoumání videem byl gól odvolán pro bránění českému gólmanovi. To podpořilo naděje českého týmu, po sérii střel dorážel neúspěšně Hábl a krátce po něm vychytal J. W. Lee i levostranný nájezd Geiera.

kor, cze

Úvod třetí části patřil Korejcům, po bleskovém přesunu před branku se puk otřel o tyčku Vápenkovy branky. Pořádající celek se snažil, ale jeho šancí ubylo. Postupný útok zakončil Kubeš mimo a Geierovi při slibné akci na křídle ujel puk. Čtyři minuty před koncem navíc musel na trestnou lavici Novotný. Korea přece ještě vyrobila ze závěru zápletku, když byli po sobě vyloučeni J. K. Lee a J. H. Jong. Posledních 41 sekund tak Češi hráli nejvýraznější možnou přesilovku v šesti proti třem, ani při ní však neskórovali a prohráli důležitý vstupní zápas s Koreou 0:2.

Branky: 14. J. H. Ryu, 17. S. H. Jung (D. S. Jang). Vyloučení: 4:3, navíc Hečko (ČR) 10 minut. Bez využitíRozhodčí: Grumsen – Lunden, Rundstrom. Diváci: 1858.

Korea: J. W. Lee – J. Y. Cho, Y. S. Kim, K. H. Choi, D. S. Jang – J. H. Ryu, S. W. Choi, J. H. Jang – S. H. Jung, B. S. Cho, J. K. Lee – B. S. Choi, S. L. Kim, S. H. Park.

Česká republika: Vápenka – Zelinka, Doležal, Motyčka, Kubeš, Wágner – Novotný, Geier, Hábl – Ohar, Hečko, Palát – Raul, Krupička.

Fotogalerii z tohoto zápasu najdete už nyní na našem webu v sekci galerie.