OSTRAVA 2021
MISTROVSTVÍ SVĚTA
PARA HOKEJ

19. - 26. 6. 2021
SDÍLEJTE

Do MS v para hokeji Ostrava 2021 zbývá měsíc!!!

/ Ostrava
/Zuzana Glacová

Zatímco organizační tým blížícího se šampionátu připravuje přesun nejlepších světových para hokejistů do Ostravy, český národní tým odehrál první přípravná utkání. A góly v přátelských duelech s Německem dávali reprezentační nováčci!!!

Nejen v Česku, ale i sousedních zemích se pomalu rozvolňují pravidla pro trénování sportovců. Není tak divu, že toho využili i para hokejisté, kteří v posledních měsících museli trénovat pouze na uzavřených stadionech. Teď se ale mohl konečně i český para hokejový tým utkat s opravdovým soupeřem. Síly poměřila česká reprezentace s Německem v přátelském dvou zápase. Vůbec poprvé nastoupili v mezinárodních kláních také naši nováčci. K týmu se přidali po úspěšném turnaji v roce 2019. Pilovali své herní dovednosti a zdá se, že jsou na MS v para hokeji Ostrava 2021 připraveni. Svůj vůbec první reprezentační gól dal Václav Hečko i šestnáctiletý benjamínek týmu Alex Ohar. Oba by se měli představit v základní sestavě českého para hokejového týmu už za měsíc na ostravském ledě. „Byl to parádní pocit, vůbec jsem to nečekal, kdyby to tak bylo i v Ostravě, vůbec bych se nezlobil,“ dodal ke své první trefě v českém národním dresu Václav Hečko

Para hokej plný příběhů

To, že para hokej není jen sport dokazují ale i další příběhy našich hráčů. V bráně se totiž představil třeba i Petr Boček. „Je to táta tří dětí, který se dlouhodobě para hokeji věnuje a díky své ochotě pomoct reprezentaci v tréninku, když některý z prvních dvou gólmanů nemůže, tak se vypracoval natolik, že dostal prostor v zápase s Německem navléknout reprezentační dres,“ komentoval asistent trenéra české para hokejové reprezentace Jan Szturc. A Petr Boček nejen, že si v utkání zahrál, ale v nájezdech s Německem nepustil ani jeden gól a Češi tak tuto nadstavbu vyhráli 3:0. 

Gólman Petr Boček s hrdými dětmi para hokejového reprezentanta

Propustku z domova dostal ale i Jiří Raul. Ten se pravidelně s reprezentací nepřipravuje. Rozhodl se totiž zůstat ve svém zaměstnání, na tréninky dojíždí vždy po práci, po večerech. A i když měl ve stejném termínu jako se odehrávaly přátelská utkání s Německem narozeniny jeho syn, Jirka do sledge sednout musel. Do boje ho totiž poslaly samy jeho děti se slovy: „táto, ty přeci musíš reprezentovat“. Český národní tým pak synovi Jirky Raula poslal alespoň pozdrav z kabiny a reprezentační kšiltovku.

A i díky těmto hráčům Česká republika porazila ve dvou přípravných zápasech Německo 4:3 a 3:2.

Těšíte se na další příběhy, které se budou psát už v Ostravě? Zažijme to znovu a fanděme společně para hokejistům od 19. do 26. června 2021.

Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2021 probíhá za finanční podpory Statutárního města Ostravy a Moravskoslezského kraje.

Partneři