OSTRAVA 2021
MISTROVSTVÍ SVĚTA
PARA HOKEJ

19. - 26. 6. 2021
SDÍLEJTE

LIBERTY Ostrava je generálním partnerem Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2021

/ Ostrava
/Zuzana Glacová

Ostravská huť je generálním partnerem Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2021. Nově uzavřeným partnerstvím chce pomoci městu oživit po pandemii akce, které jsou pro Ostravu a region důležité. Světový turnaj v Ostravě nabídne fanouškům celkem dvacet zápasů. Huť chce v partnerství s českým para hokejem pokračovat i v následujícím období.

„Para hokejový šampionát je po emotivním ročníku 2019 s Ostravou silně spjatý. Byli jsme svědky výjimečné sportovní události, která přesáhla hranice města, kraje i republiky. Fanoušci ve vyprodané sportovní aréně, mezi nimiž byla i řada našich zaměstnanců, během zápasů smazali rozdíly mezi zdravými sportovci a hokejisty s handicapem. Proto máme radost, že se šampionát do Ostravy vrací a chceme být u toho,“ uvedla Barbora Černá Dvořáková, která má v LIBERTY Ostrava na starosti společenskou odpovědnost.

Ostravská huť přispívá na oblíbené projekty v Moravskoslezském regionu dlouhodobě. Nyní se firma rozhodla ve spolupráci s českým paralympijským výborem pro podporu turnaje, který má v Ostravě velký ohlas a oblibu. Mistrovství světa v para hokeji hostí město již potřetí. V letošním roce se jedná pro firmu o další důležitý krok směrem k nabídnuté podpoře městu při obnově kulturních a volnočasových akcí, které zasáhla pandemická opatření.

Světový šampionát začíná 19. června a představí se v něm osm nejlepších světových týmů, včetně české para hokejové reprezentace. Mistrovství je zároveň kvalifikací na Zimní paralympijské hry Peking 2022. Postup na zimní paralympijské hry si zajistí pět nejlepších týmů ostravského turnaje. Český tým letos obhajuje čtvrté místo z předchozího mistrovství v roce 2019.

LIBERTY Ostrava je integrovaný hutní podnik s roční výrobní kapacitou 3,6 milionu tun oceli, která se uplatňuje zejména ve stavebnictví, strojírenství a petrochemickém průmyslu. Je tuzemským lídrem ve výrobě silničních svodidel a trubek. Kromě českého trhu dodává své výrobky do více než 40 zemí světa. Spolu s dceřinými společnostmi má 6000 zaměstnanců. Díky nadstandardní ekologizaci vyrábí své výrobky s minimálním možným dopadem na životní prostředí. Huť patří do skupiny LIBERTY Steel Group.

LIBERTY Steel Group je součástí globálního uskupení GFG Alliance, patřícího rodině Sanjeeva Gupty. GFG Alliance má tři nezávislé průmyslové divize: ocelářskou LIBERTY Steel Group, hliníkářskou ALVANCE a energetickou SIMEC, které sdílejí stejné hodnoty a usilují o dlouhodobě udržitelnou budoucnost pro průmysl i společnost. GFG Alliance působí v 30 zemích světa, kde má celkem 35 000 zaměstnanců a obrat ve výši přes 20 miliard USD.

Text/Foto zdroj:

libertysteelgroup.com/cz/

www.libertysteelgroup.com

www.gfgalliance.com

Partneři