OSTRAVA 2021
MISTROVSTVÍ SVĚTA
PARA HOKEJ

19. - 26. 6. 2021
SDÍLEJTE

Ostravský led ochutnali už i Češi

/ Ostrava
/Zuzana Glacová

S novým kapitánem a několika jmény, které se na české soupisce objevují vůbec poprvé, dorazil do Ostravy český národní para hokejový tým. Hned po příjezdu absolvovali domácí povinné testování a krátkou izolaci. Následoval trénink i přípravné utkání s týmem Kanady.

Hlavní změnou na soupisce je nové jméno na kapitánském dresu. Český tým povede na MS v para hokeji Ostrava 2021 Pavel Kubeš. „Je to čest i výzva být kapitánem české reprezentace, přijal jsem to s pokorou, překvapilo mě, že si kluci vybrali takového starého vlka, ale je to velká výzva,“ řekl k nové pozici v týmu kapitán Pavel Kubeš. „Začal jsem chodit dřív na led. Od hecování máme trenéry, ale já se snažím jít příkladem, mladým hráčům poradit, více si korigovat i svou pětku,“ dodal.

Český národní tým odehraje přípravné utkání před šampionátem hned dvakrát s týmem Kanady

 Český národní tým má za sebou první den v místě konání světového šampionátu. Návrat do známého prostředí Ostravar Arény zvládli domácí bez problémů. „Cítíme se dobře, víceméně se snažíme teď srovnat do tréninkového a zápasového rytmu, podřídíme tomu maximum. Co se týče volného času, tak se toho moc nenabízí a trávíme to všichni individuálně na pokojích,“ řekl hlavní trenér českého národního týmu Jiří Bříza. Na soupisce českého národního týmu se objevilo hned několik nových jmen. Jsou to hráči, kteří se k reprezentaci přihlásili po úspěšném šampionátu v roce 2019. Národní dres v Ostravě tak oblékne například Radek Zelinka, Václav Hečko, Alex Ohar nebo Patrik Sedláček.

Trénink do poslední chvíle

Jelikož světové týmy neměly v posledním roce možnost téměř žádného vzájemného srovnání přímo na ladě, odehrají postupně v týdnu před šampionátem několik přátelských duelů. Český tým vyzval jako první reprezentaci Kanady, se kterou odehraje během dvou dnů přípravný dvojzápas. Do místa konání šampionátu ale dorazili v neděli večer i týmy Norska a Jižní Koreje, které po absolvování povinného testování naskočí také do ostrých turnajových příprav v Ostravar Aréně. Během pondělí už by v Ostravě měla být kompletní elitní světová para hokejová osmička.

Chcete o šampionátu vědět úplně vše? Sledujte Český para hokej na Facebooku a neunikne Vám žádná důležitá informace, fotky ze zákulisí a podrobnosti z příprav celého turnaje.

Partneři