OSTRAVA 2021
MISTROVSTVÍ SVĚTA
PARA HOKEJ

19. - 26. 6. 2021
SDÍLEJTE

Zrod trofeje „Zlatá stuha“ pro vítěze šampionátu

/ Ostrava
/Zuzana Glacová

Vznikala téměř tři měsíce. Od prvotního grafického návrhu Studia Stojkov až po složitou ruční výrobu ve společnosti MAF OVA. Znázorňuje hlavní spojovací prvek celého turnaje, kterým je stuha, na trofeji zakončena symbolicky bodci, které mají hráči na svých hokejkách.

Atypický projekt unikátní trofeje byl pro její tvůrce velkou výzvou. Složitý návrh grafiků převedl do podoby hlavní ceny pro vítěze MS v para hokeji Ostrava 2021 tým Martina Florka. „Se Studiem Stojkov spolupracujeme dlouhé roky. Mají šílené nápady a my pak vymýšlíme, jak je zrealizovat a doladit,“ řekl výrobce trofeje „Zlatá stuha“. Při výrobě narazil jeho tým hned na několik komplikací. Tou hlavní bylo dosažení tvaru stuhy v pohybu z mosazného monolitu. „Využili jsme důmyslného systému přepákování, díky kterému jsme mohli monolit zkroutit. Stuhu ohýbalo šest chlapů najednou, nebylo to vůbec jednoduché,“ řekl Martin Florek. Až následně jeho tým mohl vytvořit podstavec pro trofej a dát ocenění také patřičný lesk! Vzhledem k tvaru ceny musel tento proces proběhnout v opačném pořadí, než je při výrobě běžně zvykem. Leštění trofeje se ujal šperkař s padesátiletou praxí. „Podobně velkou věc ale zatím nedělal, takže i pro něj to byla výzva,“ dodal Martin Florek. Na závěr pak na trofej „Zlatá stuha“ její tvůrci gravírovali název a logo šampionátu. Celá výroba tak zabrala více než dva a půl měsíce. „Zlatá stuha“ je kompletně z mosazi a váží téměř osm kilo. Symbolizuje sílu a odhodlání para hokejistů, kteří svou energii dávají najevo každým zabořením hokejek do ledu. 

Trofej si vítězný tým MS v para hokeji Ostrava 2021 převezme po finálovém zápasu, který se bude hrát v Ostravar Aréně v sobotu od 21:00.

Partneři