OSTRAVA 2021
MISTROVSTVÍ SVĚTA
PARA HOKEJ

19. - 26. 6. 2021
SDÍLEJTE

PREVIEW DEN 4: Důležité bitvy: o přímý postup do semifinále a o vítězství ve skupině B

/ Ostrava
/Zuzana Glacová

Ostravský šampionát pokračuje po volném pondělku třetím hracím dnem. Ve skupině B se rozhodne o jejím vítězi, který půjde ve čtvrtfinále na český tým. Domácí celek čeká těžký souboj s Kanadou, ale z hlediska výsledku půjde o více mezi USA a Koreou – ve hře je postup do semifinále.

ZÁPAS 9: Norsko – RPC

Norsko dvakrát uteklo hrobníkovi z lopaty a místo starostí se sestupem má rázem šanci vyhrát skupinu B. K tomu mu ale stojí v cestě těžký balvan – Ruský paralympijský tým, který ve dvou zápasech ukázal svoji extratřídu a jeho skóre 16:0 je nejlepší ze všech účastníků. Jako jediný celek navíc ještě neinkasoval.

Zápas č. 9 Norsko – RPC se hraje v úterý od 10:30 hodin.

rhfoto.cz

ZÁPAS 10: Kanada – Česká republika

Utkání, které už nemůže změnit nic na prvenství Kanady a na čtvrtém místě České republiky ve skupině A, bude pro týmy důležité z hlediska pohody před sefiminále, resp. čtvrtfinále. Od prvního vzájemného měření sil v Ostravě 2009 vždy uspěla Kanada a zůstává jediným soupeřem, kterého český tým ještě nikdy neporazil,  ba dokonce s ním nezískal ani bod. I tentokrát jsou karty rozdané pro kolébku hokeje (nikoliv para hokeje, tou je Švédsko). Zazáří proti favoritovi opět český gólman? 

Zápas č. 10 Kanada – Česká republika se hraje v úterý od 14:15 hodin.
Vstupenky jsou stále v prodeji!!!

ZÁPAS 11: Itálie – Slovensko

Zápas zklamaných a už jistě sestupujících do divize B bude zápasem o sportovní čest. Oběma celkům se staly osudné těsné porážky od Norska. Jeden ze soupeřů ale dnes okusí vítěznou radost, bude to zkušená Itálie nebo se poprvé v historii zaraduje Slovensko?

Zápas č. 11 Itálie – Slovensko se hraje v úterý od 17:30 hodin.

ZÁPAS 12: USA – Korea

Dva tříbodové celky na sebe narazí v přímé konfrontaci o postup ze skupiny A do semifinále. Vítěz si zajistí výhodu, poražený bude muset absolvovat čtvrtfinálový zápas navíc proti druhému ze skupiny B. Kam sahají statistiky mistrovství světa a paralympiád, Korea ještě Američany neporazila a favoritem zůstávají USA i tentokrát.

Zápas č. 12 USA – Korea se hraje v úterý od 20:45 hodin.

Partneři