OSTRAVA 2021
MISTROVSTVÍ SVĚTA
PARA HOKEJ

19. - 26. 6. 2021
SDÍLEJTE

PREVIEW DEN 8: Šampionát vyvrcholí reprízou finále

/ Ostrava
/Zuzana Glacová

Závěrečný hrací den rozdělí všechny sady medailí. Ruský paralympijský tým vyzve Koreu k partii o bronz, zlato připadne lepšímu ze zámořského derby Kanady proti Spojeným státům americkým.

ZÁPAS 19, o 3. místo: RPC – Korea

Pouze dva vzájemné zápasy čítá historie letošních soupeřů o třetí místo. A jsou to velmi zajímavé výsledky! Na MS 2013 v Koreji vyhrál ruský tým 2:1, za vítěze skórovali Dimitrij Lisov a Jevgenij Petrov, za poražené Young Sung Kim. Všichni budou na ledě i tentokrát. Korejci oplatili Rusům porážku na paralympiádě v Soči o rok později, ve skupině vyhráli 3:2 po nájezdech, ačkoliv prohrávali už 0:2. Gól a vítězný nájezd dával dnešní trenér korejské reprezentace Han Min Su, skóroval také v Ostravě hrající Byeong Seok Cho.

Tentokrát jsou ve hře bronzové medaile. Bude to i do třetice těsný souboj?

Zápas č. 19 USA – Korea se hraje v sobotu od 17:45 hodin.

ZÁPAS 20, finále: Kanada – USA

Tradiční finálová dvojice popáté za sebou na scéně! Od roku 2013 nemělo finále mistrovství světa jiné obsazení než Kanadu a Spojené státy a nebude tomu jinak ani tentokrát v Ostravě. Před dvěma lety se v Ostravar aréně radovali Američané po výhře 3:2 v prodloužení, zlatý gól dal Brody Roybal. Vítězové se na trůnu pravidelně střídají a celkově mají shodný počet titulů – oba po čtyřech. Tentokrát tedy půjde jeden do čela statistiky.

Zachovají Kanaďané „tradici“ a vystřídají na nejvyšším stupínku Američany nebo ti poruší algoritmus a titul mistrů světa obhájí?

Zápas č. 20 Kanada – USA se hraje v sobotu od 21:00 hodin.

Partneři