SDÍLEJTE

Norsko – Korea 1:2 po prodloužení: boj do poslední chvíle

/ Ostrava
/Zuzana Glacová

Úvod druhého čtvrtfinále se nesl ve znamení norského důrazu v soubojích. Jako první si na puk sáhl Groenlie, ale dva zákroky musel předvést i J. W. Lee. V polovině páté minuty, po krátkém tlaku Korejců, vystřelil po ledě Byeong Seok Cho a trefil se k tyči. Centimetry chyběly ke zdvojnásobení náskoku, když Y. J. Cho orazítkoval norské břevno. Jinak první třetina žádné ofenzivní hody nenabídla.

B. S. Cho mohl přidat svoji druhou branku po chybě v norské rozehrávce, ale Groenlie byl připraven. Nevyzrál na něj z křídla ani o pár okamžiků později rychlík S. H. Jung. Stejný hráč to zkoušel po ledě znovu, trefil jen Groenlieho nože. Když norský gólman vytasil lapačku proti pokusu Y. S. Kima z mezikruží, vsadili Vikingové na sérii zakázaných uvolnění. Těmi rozrušili korejské útočné chutě, jenže sami toho vepředu mnoho nevymysleli. Jediný pokus třetiny vyslal po ledě Hamre, J. W. Lee si s nerazantní střelou bez problémů poradil. Zajímavější bylo nabruslení Bakkeho od modré čáry do střelecké pozice, puk byl ovšem ztečován mimo.

Třetí třetina se nesla dlouhé minuty ve znamení pobytu Korejců v útočném pásmu bez schopnosti zakončit. Vyjímkami byla střela S. H. Junga do lapačky. Tvorba hry favoritům nesvědčila, Norové trpělivě bránili, ale najednou se ve 39. minutě vyskytla herní situace čtyři proti čtyřem a Bakke z nájezdu po pravém křídle probudil dřímajícího J. W. Leea.

Asi každý sázkař by vsadil na to, že utkání skončí 0:1. Ve 42. minutě však přišla do Ostravar arény norská štěstěna a J. Y Cho si srazil do vlastní branky pokus Martina Hamreho. Nadšení seveřanů se promítlo do další střely, tu však korejský gólman pokryl a poslal čtvrtfinále do prodloužení.

Když v něm Groenlie poprvé přikryl kotouč, objevily se na ledě emoce a bylo patrné, jak oba týmy touží po výhře. Blíže k ní mělo Norsko, ve 48. minutě Vaernes vypíchl puk a s D. S. Jangem v zádech mířil vstříc brance. Minul a po zápase hořce litoval. Typickou korejskou rychloakci totiž podnikli J. K. Lee a u vzdálenější tyče střílející Seung Hwan Jung, jenž poslal jediný asijský celek na šampionátu do semifinále proti USA. Na Norsko zbyl zápas s Českem o 5. místo.

Branky: 5. B. S. Cho (J. K. Lee, S. H. Jung), 50. S. H. Jung (J. K. Lee) – 42. Hamre. Vyloučení: 2:3. Bez využitíRozhodčí: Esposito – Fazekas, Lunden. Diváci: 139.

Norsko: Groenlie – Nordstoga, Hamre, Bakke, Sundt – Vaernes, Bogle, Oiseth – Solberg, Vatne, Lyngroth – Krististuen, Schroederová, Aanekre – Skolbekken.

Korea: J. W. Lee – K. H. Choi, D. S. Jang, J. Y. Cho, Y. S. Kim – S. H. Jung, B. S. Cho, J. K. Lee – J. H. Ryu, S. W. Choi, J. H. Jang – J. Y. Lee, S. L. Kim, S. H. Park.