SDÍLEJTE

Norsko – Ruský paralympijský tým 1:18: představení jednoho týmu

/ Ostrava
/Zuzana Glacová

Brankostroj. Jinak hru Ruského paralympijského týmu v první třetině utkání o první místo ve skupině nazvat nelze. Norové nestíhali pokrývat kosmicky rychlé soupeře a inkasovali jeden gól za druhým.

První dvě trefy rychle obstaral Konstantin Šichov, třetí přidal po 35 sekundách Dimitrij Lisov. Rusové se bavili kombinacemi, individuálními triky i lehkými dorážkami za dezorientovaného gólmana Lundeho. Až na 0:6 postupně navýšili Dimitrij Galkin, Airat Chamzin a Nikolaj Terentěv.

Pak z čista jasna udeřili Norové. Knut Andre Nordstoga vystřelil ještě před červenou čárou, Kasatkinova lapačka mávla naprázdno a RPC inkasoval první branku na turnaji. To ale giganta nevyvedlo z míry, do sirény ještě svými trefami Michail Miachin a Dimitrij Lisov stanovili brankově dosud nejbohatší třetinu šampionátu. I když tato statistika měla být brzo překonána.

Po rekordní první části přišla naopak bezgólová druhá třetina. Norsko zřejmě našlo v kabině posilující medicínu a i když RPC nadále dominoval, Seveřané výrazně zlepšili pohyb a rozchytal se i Lunde. Nejvíce zaujal vypíchnutím kotouče najíždějícímu Terentěvovi ve 27. minutě. Norsko přestálo tři oslabení, do jejichž bránění se zapojila i Lena Schroederová a jak patrno z nezměněného stavu, tak úspěšně.

Jenže v poslední periodě se norský domeček z karet zcela sesypal. Ruští paralympionici se jako hladové šelmy vrhali na Lundeho branku a puk do ní poslali desetkrát. Konstantin Šichov dokonal svůj hattrick a s bilancí 3+3 byl vyhlášen hvězdou zápasu. Hattrick dokonce v rámci třetiny stihl Vladimir Ryčkov. Hlavně vydařený „Geierův blafák“, kdy za brankou nabral puk na čepel a donesl ho kolem tyče do sítě, bude zcela jistě součástí všech sestřihů ze šampionátu. Ruský paralympijský tým suverénně porazil Norsko 18:1 a s přehledem vyhrál skupinu B. Ve čtvrtfinále se tak utká s českým národním týmem.

A ještě perlička na závěr: ruský brankář Andrej Kasatkin zaznamenal proti Norsku díky inkasované brance úspěšnost zákroků 0 %. I to je para hokej.

Branky: 2. Šichov (Popov, Sokolov), 3. Šichov (Petrov, Sokolov), 4. Lisov (Petrov, Sokolov), 6. Galkin (Lisov), 10. Chamzin (Kuzněcov), 10. Terentěv (Volkov, Šichov), 12. Miachin (Ryčkov), 13. Lisov, 32. Šichov (Sokolov, Terentěv), 33. Ryčkov, 34. Ryčkov (Barykin, Popov), 35. Petrov (Galkin), 35. Terentěv, 37. Petrov (Lisov), 38. Miachin (Šichov, Sokolov), 39. Ryčkov (Popov), 41. Petrov (Šichov), 42. Terentěv (Popov, Sokolov) – 11. Nordstoga. Vyloučení: 4:0.Využití: 0:1. Rozhodčí: Grumsen – Fazekas, Rundstrom. Diváci: 387.

Norsko: Lunde – Bakke, Sundt, Nordstoga, Hamre – Vaernes, Skolbekken, Oiseth – Rivera, Solberg, Lyngroth – Kirstistuen, Vatne, Schroederová – Oeverli.

RPC: Kasatkin (od 31. Plotnikov) – Galkin, Kuzněcov, Volkov, Miachin – Lisov, Chamzin, Petrov – Šichov, Sokolov, Terentěv – Barykin, Popov, Ryčkov.