SDÍLEJTE

RPC – Jižní Korea 7:0: bronz putuje do Ruska

/ Ostrava
/Zuzana Glacová

V boji o bronz se Jižní Korea s týmem RPC potkala historicky potřetí. Utkání začalo svižným tempem. Hned po 16 vteřinách prověřili Korejci pozornost brankáře Kasatkina. Byl to zároveň na delší dobu poslední dramatický moment v obranném pásmu RPC. Po necelé minutě hry dostalo RPC výhodu přesilové hry, kdy byl za najetí do protihráče vyloučen Jung Seung Hwan. Výrazný tlak si ale celek RPC nevytvořil, zmohl se pouze na jedno ohrožení korejské klece. Úvodní trefa duleu přišla v čase 5:40. Po vyhranném buly v obranném pásmu se kotouče chopil Dmitri Lisov a po průniku kolem levého mantinelu překonal Yu Man Gyuna. Souboj těchto dvou mužů se po dvou a půl minutách opakoval a Lisov opět z levé strany zvyšoval už na 2:0. Čtyři minuty před koncem mohla ruská raketa zkompletovat hattrick, ale jeho pokus vyrazil korejský muž v masce na zadní mantinel. Poslední vážnější situace v úvodní periodě se odehrála dvě minuty před sirénou, kdy na ledě zůstal ležet Volkov, který ale nakonec odjel po svých.

Konstantin Shikhov of Russia(L) and of Choi Si-woo of Korea(R) in action during world para ice hockey championship bronze medal game between RPC and KOR in Ostrava, Czech Republic, 26 June 2021. Photo: Vladimir Prycek

Tlak RPC pokračoval i v prostřední části. Po střele Popova ohrozil korejskou klec všudybyl Lisov. V čase 17:14 se po skvělé souhře Khamzina a Petrova šoural kotouč po brankové čáře a Dmitri Lisov vsřelil svou třetí branku v utkání. Jak vtipně poznamenal přítomný novinář – stav utkání Lisov-Korea 3:0. V polovině 19.minuty obdržela hrací lavice RPC trest za příliš mnoho hráčů na ledě a nabídla soupeři početní výhodu. Taktovku hry ale i v této nevýhodě drželi hráči RPC a pokračovali v dobývání korejské klece. Důrazné napadání Terentev v gólovou radost neproměnil. Jeden ze světlých momentů v utkání si připsali korejští hráči ve druhé polovině druhé části, kdy nastřelili břevno. V čase 26:51 našel Maletskiy krásným pasem Rychkova a ten zvýšil na 4:0. RPC radost pak posvětil i videorozhodčí. V samotném závěru třetiny se ke dvěma pokusům otevřít svůj gólový účet dostali hráči Koreje, ale i po těchto šancích svítila na světelné kostce u vstřelených branek 0. A co víc. V poslední vteřině se po návštěvě korejského obranného pásma prosadil Sokolov a zvýšil na 5:0.

Choi Si-woo of Korea(L) and of Ilia Volkov of Russia(R) in action during world para ice hockey championship bronze medal game between RPC and KOR in Ostrava, Czech Republic, 26 June 2021. Photo: Vladimir Prycek

Se vstupem do třetí části vystřídal Korejský tým brankáře, když Jung Seung Gyuana nahradil Choi Hyuk Jun. Příležitost alespoň částečně zmírnit debakl měla Korea ve 33.minutě, kdy dostala výhodu jednoho hráče v poli. Ani svou druhou přesilovou hru ale nevyužila. Střela Jang Jong Ho od modré čáry za zády Kasatkina neskončila. Skóre se znovu měnilo v čase 38:57, kdy Choi Hyuk Juna překonal Maletskiy, ale po přezkoumání záznamu videorozhodčím branka neplatila. Čtyři a půl minuty před koncem třetí třetiny se znovu otevřela vrátka trestné lavice celku RPC, kdy si dvě minuty za napadení odypkával Khamzin. I v této výhodě ale Korea inkasovala, kdy do odkryté branky skóroval pozdější muž utkání Dmitri Lisov – 6:0. Poslední trefa souboje o bronz se udála v čase 43:21, kdy po nabídce Sokolova a následné kličce pod sledgí zaúřadoval Nikolai Terentev a bylo jasné, že bronzové medaile z posledního MS Korea neobhájí. Po návratu do elitní světové skupiny si je na krk pověsil tým RPC.

Ilia Popov of Russia and Lee Jong-kyung of Korea – World para ice hockey championship bronze medal game between RPC and South Korea in Ostrava, Czech Republic, 26 June 2021. Photo: Petr Kotala

RPC vs KOR 7:0 ( 2:0 – 3:0 – 2:0)

Lisov, 9. Lisov, 18. Lisov, 27. Rychkov, 30. Sokolov, 42. Lisov, 44. Terentev. Vyloučení 3:1. Využití 0:0

Rozhodčí: Esposito, Hermansen Oswald, Vanek
RPC – Kasatkin – Volkov, Miachin, Shikhov, Sokolov, Terentev – Galkin, Kuznetsov, Lisov, Khamzin, Petrov – Maletskiy, Popov, Rychkov – trenér: Batyrshin
Korea: J. W. Lee – K. H. Choi, D. S. Jang, Y. J. Cho, Y. S. Kim – S. H. Jung, B. S. Cho, J. K. Lee – J. H. Ryu, S. W. Choi, J. H. Jang – J. Y. Lee, S. L. Kim, S. H. Park.