OSTRAVA 2021
MISTROVSTVÍ SVĚTA
PARA HOKEJ

19. - 26. 6. 2021
SDÍLEJTE

Době navzdory! Para hokejový šampionát pokračuje v přípravách

/ Ostrava
/Zuzana Glacová

Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2021 se uskuteční v polovině letošního června. Organizační tým má už několik měsíců plné ruce práce. Prioritou je zorganizovat kvalitní a bezpečný turnaj. Pro případné diváky, ale hlavně pro nejlepší para hokejisty z celého světa! Tento rok jde o hodně! Šampionát v Ostravě je totiž zároveň kvalifikací pro Zimní paralympijské hry Peking 2022. Do Ostravy tak směřují zraky všech světových para hokejových fanoušků.

Transport, ubytování, bezpečnost, televizní vysílání, komunikace, ale i příprava možné účasti fanoušků na šampionátu. Organizátoři MS v para hokeji Ostrava 2021 mají v současné koronavirové době opravdu nelehkou situaci. „Není teď snadné organizovat jakoukoliv akci, natož to akci světového významu. Nicméně snažíme se myslet pozitivně, a protože máme velmi zkušený tým organizátorů, tak jsem přesvědčen, že turnaj bude možné připravit maximálně kvalitně,“ řekl předseda organizačního tymů MS v para hokeji Ostrava 2021 Jiří Šindler. Organizátoři pevně věří, že v polovině června bude v České republice už o poznání klidnější situace a třeba se Ostrava dočká prvního mezinárodního turnaje s návštěvou diváků. „Ostrava je městem sportu a určitě se s tou nelehkou situací vypořádá a může to být jedna z prvních vlaštovek do znovunastartování společenského i sportovního života u nás,“ dodal Jiří Šindler.

Fandit bude možné i u televizních obrazovek

Samozřejmostí je to, že se turnaj bude vysílat opět v přímých přenosech České televize, ale i v rámci online médií u nás i v zahraničí. „Fanoušky para hokeje o tento šampionát nechceme ochudit. Víme, že byli oním dalším pověstným hráčem na ledě během turnaje v roce 2019 a dopřejeme jim atmosféru vrcholného para hokejového turnaje i letos,“ dodalza organizační tým Jiří Šindler. Ostatně, nejen čeští, ale všichni para hokejoví borci si pozornost zaslouží. Díky výsledkům českého týmu právě z šampionátu v roce 2019 se česká para hokejová reprezentace dostala mezi nejlepší čtyři týmy světa a na letošním ostravském šampionátu bude bojovat s nelehkými soupeři. Úvodní zápas letošního turnaje by měla pravděpodobně sehrát se svým medailovým rivalem z MS 2019 Jižní Koreou. Přesné schéma turnaje organizátoři zveřejní začátkem května. Celkem se na šampionátu utká osm týmů. 

Skupina A:

Kanada, Česká republika, Jižní Korea, USA

Skupina B:

Itálie, Norsko, Rusko (pod vlajkou mimo Ruskou federaci), Slovensko

Reportáž České televize shrnující přípravy na MS v para hokeji Ostrava 2021

Češi a Slováci poprvé na šampionátu spolu

Česká para hokejová reprezentace se od šampionátu v roce 2019 profesionalizovala a pravidelně se připravuje na společných kempech v Poděbradech. Tým Slovenska se do elitní světové skupiny přidal až v závěru roku 2019, kdy Slováci vybojovali svou kvalifikaci do Ostravy na šampionát během MS v Berlíně skupiny B. Slovenský tým bere přípravu na turnaj, a to i v současných složitých podmínkách, velmi zodpovědně. „Konečně skončilo dlouhé čekání kvůli pandemickým opatřením, před třemi týdny jsme skočili na led v Liptovském Mikuláši. Momentálně trénujeme třikrát týdně doma online a dvakrát týdně na ledě. Nálada je v týmu zatím velmi dobrá,“ řekl Miroslav Dráb, generální manažer slovenské para hokejové reprezentace. Kromě Slovenska na elitní turnaj postoupil nově také tým Ruska, který ale nemůže reprezentovat zemi pod národní vlajkou, kvůli dopingové stopce. 

O titul mistrů světa, ale zároveň o pět postupových míst na Zimní paralympijské hry Peking 2022 se v Ostravě utká osm nejlepších para hokejových týmů světa od 19. do 26. června 2021. Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2021 probíhá za finanční podpory Statutárního města Ostravy a Moravskoslezského kraje.

Více informací najdete na webu MS v para hokeji Ostrava 2021.

Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2021 probíhá za finanční podpory Statutárního města Ostravy a Moravskoslezského kraje.

Partneři