OSTRAVA 2021
MISTROVSTVÍ SVĚTA
PARA HOKEJ

19. - 26. 6. 2021
SDÍLEJTE

Proměna Ostrava Arény v plném proudu

/ Ostrava
/Zuzana Glacová

Střídačky, mantinely, led i přizpůsobení šaten. Ostravar Aréna prochází zevrubnou proměnou pro blížící se MS v para hokeji Ostrava 2021. Para hokejová utkání mají svá specifika a vyžadují celou řadu změn v uspořádání nejen herní plochy, ale i zázemí pro jednotlivé týmy. Techničtí pracovníci haly mají přitom na úpravu už jen pár dnů. První tým do Ostravy přiletí tuto neděli 

Veškeré úpravy Ostravar Arény zabraly celkem dva týdny. „V první fázi jsme samozřejmě museli přizpůsobit střídačky a trestné lavice. Proběhla pokládka umělého ledu a zároveň jsme vyměnili klasické mantinely za průhledné, díky kterým hráči sledují neustále dění na ledě,“ popsal arena manager MS v para hokeji Ostrava 2021 David Panoš. Specifické jsou ale i některé tribuny, které jsou přizpůsobené pro nájezd vozíčkářů. Para hokejisté využívají před tréninky a zápasy nejen šatny, ale i speciální přípravovnu v blízkosti ledové plochy, kde mají sledge a potřebné vybavení. 

Hygienická opatření

Velký důraz je v rámci šampionátu kladen na veškerá hygienická opatření. Kromě stojanů na dezinfekci budou organizátoři využívat v šatnách jednotlivých týmů generátory ozonu. Ty nad rámec důkladného úklidu všech prostor zajistí dezinfekci vzduchu, která neutralizuje mikroorganismy včetně virů a pachů.

„V druhé etapě proměny Ostravar Arény se zaměříme na vizuální podobu haly. Na řadu přijde stavba pódia pro DJe, příprava osvětlení a ozvučení, zároveň proběhne i takzvaná kabeláž arény pro TV přenosy,“ řekl David Panoš. Úpravou bude muset projít i komentátorské stanoviště. Robert Záruba si opět přizve některého z hráčů para hokeje, místo pro živé přenosy tak bude muset být samozřejmě také přizpůsobeno pro bezbariérový přístup. Tréninky para hokejových národních týmu na ledě Ostravar Arény začínají 14. června. Samotný turnaj pak startuje 19. června zápasem
Česko – Jižní Korea ve 12:00. 

Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2021 probíhá za finanční podpory Statutárního města Ostravy a Moravskoslezského kraje.

Partneři