OSTRAVA 2021
MISTROVSTVÍ SVĚTA
PARA HOKEJ

19. - 26. 6. 2021
SDÍLEJTE

PREVIEW DEN 2: Češi proti gigantovi, ale i souboj neporažených

/ Ostrava
/Zuzana Glacová

Po úvodním výživném dni pokračuje světový šampionát druhými zápasy základních skupin. Kanada s Koreou rozehrají partii o vedení ve skupině A, následně se Češi pokusí vzdorovat Spojeným státům. Také Itálii čeká ve skupině B těžký úkol proti Ruským paralympionikům a na závěr dne zabojuje Slovensko o první body mezi elitou proti Norsku.

ZÁPAS 5: Kanada – Korea

Souboj vítězů úvodních zápasů nabídne duel Kanady s Koreou. Kanaďané si udělali radost těsnou výhrou  nad odvěkými rivaly ze Spojených států, Korejci oslavovali ještě více po vítězství nad Českou republikou. Favoritem zůstává Kanada, která Koreu porazila nejenom dvakrát v Ostravě 2019, ale dosud pokaždé v historii vzájemných zápasů.

Zápas č. 5 Kanada – Korea se hraje v neděli od 11:15 hodin.

ZÁPAS 6: Česká republika – USA

Pro změnu souboj poražených, i když oba týmy velmi pravděpodobně vnímají své prohry odlišně. Pro Čechy bylo utkání s Koreou zásadní, Američané jako úřadující mistři světa i paralympijští šampióni mají i přes porážku od Kanady stále extrémní kvalitu. Předloni svět obletěly záběry po střechu napěchované Ostravar arény a vedoucí branky Michala Geiera ze vzájemného zápasu v semifinále. To nakonec Američané ovládli jasně 10:2. Proč ale nevzpomenout na dosud jediný úspěch českého týmu proti gigantovi z roku 2012? I tehdy byli Američané horkým favoritem a ve skupině padli 1:2 po nájezdech.

Zápas č. 6 Česká republika – USA se hraje v neděli od 14:30 hodin.

ZÁPAS 7: Itálie – Ruský paralympijský tým

Itálie sehrála bláznivý úvodní zápas proti Norsku, kde se výkyvy skóre zastavily až na její prohře po nájezdech. Nyní čeká jižany ještě obtížnější soupeř. Ruští paralympionici (RPC) jsou zpět na scéně divize A po šesti letech od zisku bronzu v Bostonu a na kvalitě od těch dob nic neztratili. Do letošního turnaje vstoupili pohodlnou výhrou 7:0 nad Slovenskem. Oba soupeři se utkali na všech vrcholných akcích, které zatím RPC absolvovalo (jsou pouze tři) a z ledu vždy odešli vítězně Rusové.

Zápas č. 7 Itálie – RPC se hraje v neděli od 17:30 hodin.

ZÁPAS 8: Slovensko – Norsko

Souboj dvou geogragficky nejmenších účastníků mistrovství, po přepočtu na ostřílenost ale tak trochu souboj Davida s Goliášem. V prvním vzájemném zápase na turnaji IPC bude Slovensko bojovat proti tradiční para hokejové baště, Norsko se účastnilo všech mistrovství světa i paralympijských her a posbíralo pěknou řádku cenných kovů. Povede se úzké slovenské družině ochutnat hned napoprvé bodové ovoce nebo zvítězí zkušenost?

Zápas č. 8 Slovensko – Norsko se hraje v neděli od 21:00 hodin.

Partneři